آزمایشگاه کوثر با بهره گیری از کارشناسان شایسته ، مجرب و متعهد و تجهیز آزمایشگاه فرآورده‌های لبنی به مدرنترین دستگاههای روز دنیا در صنعت لبنیات شرایطی را ایجاد نموده که قابلیت انجام و ردیابی کلیه آزمونهای شیمیایی و میکروبی مربوط به شیر خام و فرآورده های لبنی را دارا است.

این آزمایشگاه به‌عنوان یک آزمایشگاه مرجع مفتخر است با سرعت و دقتی بی‌نظیر در کوتاهترین زمان ممکن خدمت رسانی به دامپزشکان ، دامداران ، کارخانه‌های لبنی و مراکز جمع آوری شیر را انجام دهد. بعلاوه این آزمایشگاه مشاوره های فنی جهت اصلاح روش های پرورشی و نگهداری دام ، تغذیه و شیر دوشی و درنهایت ارتقاء کیفیت شیر و فرآورده های آن را توسط تیم فنی و متخصص آزمایشگاه ارائه می‌دهد .

دستگاه MilkoScan

MilkoScan که یکی از دستگاه‌های پیشرفته برای آنالیز شیر است، به اپراتور کمک می‌کند تا روش‌های سنتی، زمان بر و پر کار را کنار گذاشته و علاوه بر آن تقلبات تصادفی و غیر تصادفی شیر و فرآورده‌های لبنی را بهتر شناسایی کند.

چربی، پروتئین، لاکتوز، ماده خشک کل، ماده خشک بدون چربی، نقطه‌ی انجماد، پارامترهایی هستند که می‌توانند در یک دقیقه با استفاده از این تحلیلگر ارزیابی شوند.